Straipsniai

Kokias asociacijas daugumai jūsų sukelia vardas ir pavardė Waltas Disney`us? Žinoma, pirmiausiai prisimename nuostabius W. Disney`aus animacinius filmus, pamėgtus ir mažųjų, ir suaugusiųjų. Atsimename ir įžymius pramogų parkus „Disneyland“ Kalifornijoje, Floridoje, Tokijuje ir Paryžiuje.

Anksčiau verslininkai pagrindinį dėmesį skirdavo konkuruodami prekių ir paslaugų rinkoje, o dabar vis dažniau vyksta konkurencija ir darbo rinkoje, o tiksliau konkurencija dėl darbuotojų. Iki šiol didelį dėmesį skyrę rinkodarai, retas kuris investuodavo į darbuotojus, į žmogiškųjų išteklių valdymą.

Pirma dažna pardavėjų klaida – siūlyti prekę peikiant konkurentų. Kaip atsikratyti šio įpročio?

Svarbiausia – akcentuoti savo prekės privalumus, naudą klientui bei kainos optimalumą. Konkurentų peikimas – netakto ir kompetencijos bei profesionalumo stokos ženklas. Jei pagrindiniu argumentu tampa konkurentų prekės minusai, o ne siūlomosios pliusai, vertėtų taikyti kitokią strategiją.

Daugelis įmonių laikosi principo: „Svarbiausias žmogus įmonėje – klientas“. Tačiau nereikia pamiršti, kad svarbiausia įmonės vertybė – jos darbuotojai. Kad ši vertybė būtų išsaugota, kad darbuotojai būtų ištikimi vienai bendrovei, reikia jais rūpintis.

Kokia vyraujanti vadovų nuomonė apie viršvalandžius, t.y. ar visi vertina teigiamai, kai darbuotojai dar pasilieka padirbėti po darbo? (Man yra tekę girdėti ir tokių nuomonių, kad jei darbuotojas dirba viršvalandžius, jis nėra geras specialistas, nes per darbo dieną nesusitvarko su savo užduotimis).

- Ar darbo keitimas žmogui sukelia didelę įtampą ir kodėl?

Kiekvienas pasikeitimas žmogaus gyvenime sukelia įtampą. Darbo pakeitimas yra vienas iš daugiausiai streso sukeliančių faktorių. Pirmiausia, reikėtų atsižvelgti, kokios yra priežastys, verčiančios keisti darbą.

Kiekvienam iš mūsų teko susitikti su nuostabiais žmonėmis, nuostabiais todėl, kad su jais bendraudami ar tiesiog esant jiems šalia mes jaučiamės pasitikintys savimi, galintys priimti svarbius sprendimus, mes jaučiamės reikšmingais, jaučiamės suprastais.Emocinė kompetencija – tai ir yra būtent tai

Kas yra komunikacija organizacijoje? Ar tai tik dalykinis bendravimas su partneriais, klientais? Ar tai tarpasmeninis bendravimas tarp kolegų, tarp vadovų ir darbuotojų? Paskutiniu metu tikrai daug dėmesio yra skiriama būtent dalykiniam bendravimui.

Darbuotojų parinkimas - tai gana sudėtingas procesas, kuris prasideda nuo apsisprendimo, ar tikrai reikia ieškoti naujo darbuotojo, turinčio atitinkamą kvalifikaciją. Tai nusprendus prasideda kandidatų paieškos vykdymas, jų vertinimas ir įdarbinimas.

Jeigu paklausime, - „Dėl ko dirba Jūsų įmonė?“, -dauguma verslininkų atsakys: „Dėl to, kad turėtų kuo didesnį pelną“. Ir tai – visiškai teisingas atsakymas. Neteisingas yra klausimas. Pailiustruojame. Pavyzdžiui, Jūs mėgstate skaniai pavalgyti.